Ważne informacje

NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI… CZYLI JAK ROZPOZNAĆ FACHOWEGO KOMINIARZA?

W dzisiejszych czasach, gdzie bez większego problemu możemy zakupić mundur żołnierza, strażaka czy policjanta, także zakup munduru kominiarskiego nie stanowi większego problemu. Fakt ten często wykorzystują wszelkiej maści oszuści, złodzieje oraz cwaniacy, którym zachciało się łatwego chleba. Podawanie się za „Fachowego Kominiarza”, oferującego „Kalendarz na szczęście” za drobną opłatą, jest dość powszechnym zjawiskiem. Kiedyś „przebierańcy” w kominiarskich mundurach chodzili głównie przed świętami Bożego Narodzenia, zaś teraz, możemy się na nich natknąć praktycznie całym rokiem. Żeby tego było mało, oszuści w czarnych mundurach stali się jeszcze bardziej sprytni, i oprócz wspomnianych kalendarzy, czy życzeń, zaczęli oferować swoje usługi w zakresie kontroli, czy czyszczeń kominów, nie mając ku temu najmniejszej wiedzy!

Skoro są prawdziwi i fałszywi kominiarze, to jak rozpoznać tego prawdziwego? Wbrew pozorom, nie jest to wcale trudne.

Po czym poznać, że mamy z fachowym kominiarzem, a nie oszustem:

  • na początek poproś o okazanie uprawnienia (legitymacji mistrzowskiej lub czeladniczej). Fachowi kominiarze je posiadają, i na twoje życzenie zostaną Tobie okazane
  • praca kominiarza zaczyna się od dachu, a nie od wypisania kwitka przy bramie
  • fachowy kominiarz posiada specjalistyczne-profesjonalne narzędzia, które poradzą sobie z każdym kominem
  • nie da się dobrze wyczyścić komina w 5 minut. Jeśli kominiarz kończy robotę w 5 minut, to nie jest fachowa usługa
  • wybranie sadzy to robota kominiarza — m.in. za to mu płacisz. Jeśli inkasuje opłatę i się ulatnia, a sadzę musisz wybierać sam, to trafiłeś na partacza, a nie fachowca.
  • fachowy kominiarz nie przyklepie partactwa! Jeżeli kominiarz czepia się o niedziałającą wentylację, czy źle wykonany komin, to bardzo dobrze -taka jego rola! Fachowy kominiarz nigdy nie wystawi pozytywnej opinii na budowlane partactwo!

Wiedz, że praca kominiarza nie polega na przejechaniu szczotką przez komin i wystawieniu opinii dla PZU. Kominiarz jest po to, by czuwać nad prawidłową budową i stanem technicznym twojej instalacji grzewczo- kominowej, bo od tego może zależeć zdrowie i życie twojej rodziny! Jeżeli czyścisz komin samodzielnie, to już lepiej niż w ogóle byś tego nie robił, ale najpewniej nie masz wiedzy i doświadczenia, jakie posiada fachowy kominiarz, i możesz nie zauważyć subtelnych oznak zbliżających się problemów z kominem, które mogą się objawić w niebezpieczny sposób np. pożarem komina.

PAMIĘTAJ

Z kominami żartów nie ma. Kominiarz nie jest złem koniecznym, tylko „strażnikiem” Waszych kominów.

Nigdy nie zapominaj, że chodzi o Twoje i Twojej rodziny bezpieczeństwo.

Szanuj siebie i swoje życie.

Na koniec zapamiętaj jedną bardzo ważną rzecz: fachowy kominiarz nigdy nie sprzedaje kalendarzy!
powrót
Regulamin strony - Polityka prywatności - Informacje od administratora danych osobowych

Copyright © 2017 - kominiarze.org.pl - wszystkie prawa zastrzeżone - Projekt i realizacja: INTER Kielce - strony www

tworzenie-stron-www-kielce

Tagi: kominiarz, kominiarze warszawa, sprawdzanie szczelności instalacji gazowej warszawa, remonty kominów.