Ważne informacje

Nie wszystko złoto, co się świeci… Czyli jak rozpoznać fachowego kominiarza?

Warto korzystać z usług fachowego kominiarza. Nasza praca nie polega na przejechaniu szczotką przez komin i wystawieniu opinii dla PZU. Jesteśmy po to, by czuwać nad prawidłową budową i stanem technicznym twojej instalacji grzewczo- kominowej, bo od tego zależy zdrowie i życie twojej rodziny. Jeśli czyścisz komin samodzielnie, to już lepiej niż w ogóle byś tego nie robił, ale najpewniej nie masz wiedzy i doświadczenia, jakie posiada profesjonalny-fachowy kominiarz i możesz nie zauważyć subtelnych oznak zbliżających się problemów z kominem, które mogą się objawić w niebezpieczny sposób, i mogą zakończyć się tragicznie! Problem w tym, że nie wszystko „złoto co się świeci „nie każdy gość w czarnym mundurze z 13-stoma guzikami, który chodzi od drzwi do drzwi i wykonuje przegląd lub czyści kominy, jest prawdziwym, fachowym kominiarzem. Różnego rodzaju przebierańców i szmondaków trzeba unikać jak ognia, bo nawet jeśli są tani, to jakość ich pracy i wiedzy może być zerowa i tragiczna w skutkach. A chodzi o twoje i twojej rodziny bezpieczeństwo. Szanuj siebie i swoje życie.

My kominiarze, nie chcemy co jakiś czas słyszeć w radiu czy oglądać w TV, wiadomości, że znów ktoś stracił życie z powodu zatrucia się tlenkiem węgla, potocznie zwanym CZADEM !

Pamiętaj, tlenek węgla jest gazem bezwonnym, nie ma koloru, smaku ani zapachu, dlatego nazywany jest „CICHYM ZABÓJCĄ
Kominiarz nie jest złem koniecznym. Jesteśmy „strażnikami” waszych kominów. Kontroli przewodów kominowych nie przeprowadza się raz na parę lat, tylko co najmniej raz w roku!

I tak, czyszczenie przewodów kominowych:

wentylacyjnych– co najmniej jeden raz w roku,

spalinowych, tych od piecyków- kotłów gazowych czy olejowych- co najmniej dwa razy w roku,

dymowych, czyli od wszelkiego rodzaju pieców, kominków, kotłów na paliwa stałe takie jak : węgiel, koks, drewno, ekogroszek, pellet itp. co najmniej cztery razy w roku.

To jest prawny obowiązek, bez względu na to, czy mieszkasz w bloku, czy domu jednorodzinnym. Czysty komin to lepsze spalanie. Dzięki naszej pracy, oszczędzasz swoje pieniądze i zamiast 3 ton węgla- spalisz jedną.

PAMIĘTAJ

• Zawsze weryfikuj uprawnienia. Fachowi kominiarze je posiadają, i na twoje życzenie zostaną Tobie okazane.
• Kontrolę przewodów kominowych, może wykonywać jedynie mistrz kominiarski ,lub czeladnik kominiarski pod czujnym okiem mistrza.
• Czyszczenie przewodów kominowych może wykonywać czeladnik kominiarski lub pomocnik kominiarski pod czujnym okiem czeladnika lub mistrza.
• Znaj swojego kominiarza — niech zawsze będzie to ta sama osoba z bliskiej okolicy. Dzięki temu, kominiarz pozna Twoje kominy na pamięć i będzie w stanie wcześnie wykryć pierwsze objawy nadchodzącej usterki, zanim stanie się ona groźna i kosztowna w naprawie.
• Fachowy kominiarz nie przyklepie partactwa – jeśli kominiarz czepia się o niedziałającą wentylację czy źle wykonany komin, to bardzo dobrze. Taka jego rola i rzetelny fachowiec nigdy nie wystawi pozytywnej opinii na budowlane partactwo.
• Nie da się dobrze wyczyścić komina od kotła węglowego w 5 minut – jeśli kominiarz kończy robotę w 5 minut, to nie jest to fachowa robota.
• Uprzątnięcie sadzy to robota kominiarza — m.in. za to mu płacisz. Jeśli inkasuje opłatę i się ulatnia, a sadzę musisz wybierać sam, to trafiłeś na partacza, a nie fachowca.
• Fachowy kominiarz posiada profesjonalne narzędzia i żaden dach, nawet zaśnieżony ,nie jest dla niego przeszkodą !!!
• Fachowy kominiarz nie jest akwizytorem, nie roznosi kalendarzy przed Świętami Bożego Narodzenia ani w Nowy Rok, gdyż nie ma na to czasu !!!

 

 
powrót
Regulamin strony - Polityka prywatności - Informacje od administratora danych osobowych

Copyright © 2017 - kominiarze.org.pl - wszystkie prawa zastrzeżone - Projekt i realizacja: INTER Kielce - strony www

tworzenie-stron-www-kielce

Tagi: kominiarz, kominiarze warszawa, sprawdzanie szczelności instalacji gazowej warszawa, remonty kominów.